مصاحبه روزنامه عصراقتصاد با قائم مقام گروه شرکت‌های طرفه نگار

مصاحبه روزنامه عصراقتصاد با قائم مقام گروه شرکت‌های طرفه نگار

روزنامه عصر اقتصاد در تاریخ 21 اسفندماه مصاحبه ای با جناب آقای مهندس صدیقیان ، قائم مقام گروه شرکت های طرفه نگار درخصوص دست آوردهای این گروه در زمینه فناوری و ابزارهای مرتبط صورت داده است. در ادامه می توانید مشروح این مصاحبه را مطالعه فرمایید:

– شرکت طرفه نگار با حدود 20 سال تجربه فعالیت در زمینه تولید نرم افزارچه سهمی از بازار را در اختیار دارد؟

شرکت در سال 1377 با مالکیت سهامی خاص و با هدف نهادینه نمودن استفاده از تکنولوژی اطلاعات در روندهای شغلی، گام به عرصه طراحی و تولید نرم افزار نهاد. ما با بیش از نیم میلیون کاربر و بالغ بر 550 نمايندگی و عامل حقيقي و حقوقي در ايران، بزرگترین خانواده نرم افزاری کشور می باشیم و در حال حاضر محصولات شرکت های ما در مراكز تجاری و بازرگانی كوچك و بزرگ، فروشگاه ها، شركت ها، تولیدی ها، سازمان های دولتی و خصوصی، بازار و واحدهای مختلف صنفی و صنعتی مورد استفاده قرارمی گیرد. در حال حاضر نزدیک به 47 درصد از بازار هدف خود را گروه شرکتهای طرفه نگار در اختیار خود دارد ما خالق برندهایی چون هلو، اسپاد و … هستیم.

مهندس صدیقیان قائم مقام گروه شرکت های طرفه نگار

مهندس صدیقیان قائم مقام گروه شرکت های طرفه نگار

– در تولید محصولاتتان چه محورهایی را به عنوان وجه تمایز با محصولات مشابه تقویت کرده اید؟

اگر فقط از منظر ویژگی های متمایز محصولاتمان بخواهم به سئوال شما بپردازیم باید بگویم ما برای بیش از دویست و پنجاه صنف خاص تولید محصول ویژه همان صنف را داشته و در حال گسترش این حوزه ها هستیم محصولات ما دارای پنل شغلی می باشد همچنین در حوزه شرکتی نرم افزار های ویژه شرکت های کوچک و متوسط را در سبد محصولاتمان داریم و ترم افزارهای ما یکپارچه می باشند.
نکته حائز اهمیت اینست که در کنار ارائه محصولاتمان، آموزش های علمی و کاربردی به مشتریان داریم تولیداتمان بر پایه کاربری آسان با تمامی امکانات یا طبق بیان کارشناسان این حوزه بسیار User Friendly می باشد.
تنوع گزارشات در محصولات ما بسیار زیاد است ما این گزارشات را با هدف ایجاد بستر اطلاعاتی مورد نیاز برای تصمیمات مدیریتی در حوزه کسب و کار در هر صنف، هر شرکتی در محصولاتمان طراحی نمودیم البته نکات و موارد بسیار زیادی در این خصوص می توان برشمرد که بسیاری از آنها نکات فنی و تکنیکال در این خصوص می باشد که با توجه به تخصصی بودن و حجم بالای آنها از بیان آنها صرف نظر می نمایم و البته لازم بذکر است که کیفیت، قیمت مناسب و خدمات بسیار خوب را هم در کنار موارد مذکور داریم.

– شبکه خدمات پس از فروش شما به چه صورتی خود را در اختیار مشتریان قرار می دهد؟

همانطور که قبلاً اشاره نمودم ما بزرگترین خانواده نرم افزاری کشور می باشیم که در تمامی شهر های با بیش از دویست هزار نفر دارای نمایندگی هستیم یعنی جغرافیای ایران را در کمترین زمان ممکنه سرویس می دهیم این امر حداکثر نمودن رضایت مشتریان از محصولات و خدمات ما را در پی داشته است لازم بذکر است که این مهم فقط در سایه همدلی،تخصص، درایت و هوشمندی همکارانم و نمایندگی های مجموعه بدست آمده است مصداق این گفته ها کسب افتخار دریافت شش دوره پیاپی تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان توسط گروه شرکت های طرفه نگار از سازمان حمایت از مصرف کنندگان می باشد.

– مشکلات سخت افزاری و عدم آشنایی مشتریان با اصول اولیه رایانه می تواند بیشترین مشکلات را برای شما ایجاد کند برای کاهش این مشکلات و ارتقاء میزان رضایت مشتریان خود چه تمهیداتی و اتخاذ کرده اید ؟

واقعیت اوائل که هنوز اصناف با این طیف نیاز و ضرورت مکانیزه شدن مواجه نبودند بسیار با مشکل مواجه بودیم مقاومت ها و عدم پذیرش تکنولوژی در دو دهه قبل بسیار زیاد بود ولیکن از آنجاییکه تکنولوژی همواره غالب خواهد بود با گذر زمان این تکنولوژی بود که بر مقاومت اصناف غلبه کرد و ما در کنار اصناف کمک به رشد آگاهی ایشان در خصوص سخت افزار و نرم افزار نمودیم به همین خاطر است که در حال حاضر بیش از نیم میلیون مشتری وفادار داریم چون در تمامی موارد در کنار آنها بوده، هستیم و خواهیم بود.
راز موفقیت ما آموزش مستمر و همکاری صمیمانه با مشتریان می باشد ایجاد مرکز ارتباط با مشتری یا کال سنتر تخصصی که خود یک ایده کاملاً بومی ناشی از تخصص و تجربه ماست در این خصوص تاثیر بسیار زیادی داشته ما روزانه تا پنج هزار تماس تلفنی را پاسخگو هستیم و تا پایان روز تمامی این موارد رسیدگی و در دستور کار متخصصان ما برای حل مشکل و یا ارائه راهکار به مشتریان قرار میگرد.

– در حال حاضر در بین شاخه های مختلف محصولات، برنامه توسعه کدام یک را در اولویت قرار داده اید ؟

در تمامی شاخه ها که ما محصولات متعدد تولید کرده ایم مثلاً هلو که ویژه اصناف، شرکتها و تولیدی ها ست و یا اسپاد که ویژه شرکت های کوچک و متوسط است همواره در حال ارتقاء و بروز رسانی هستیم برای همین منظور ما یک ساختار و تشکیلات مجزا را تجهیز و مرکز مستقل خدماتی داریم که با داشتن بیش از یکصد نفر متخصص کار آزموده و با تجربه، محصولات را تولید و توسعه می دهیم.

– چشم انداز توسعه نرم افزار را با توجه به رشد چشم گیر نرم افزارهای مبتنی بر تلفن های همراه و همچنین اینترنت اشیاء در ایران را چگونه ارزیابی کرده و چه برنامه ای برای آینده دارید ؟

در حوزه اپلیکیشن های موبایل ما تولیداتی داشتیم و تعدادی نیز در پروسه تولید داریم موارد تولید شده بسیار مورد استقبال عمومی و جامعه متخصصان واقع شده خصوصاً در حوزه حسابداری و حسابداری شخصی ما بیش از یک میلیون دانلود داشتیم که هم اکنون هم در حال سرویس گرفتن هستند. همانطور که قبلاً اشاره داشتم ما نمی توانیم جلوی موج ایجاد شده پیشرفت تکنولوژی را بگیریم .
جدیدترین آمارهای وزارت ارتباطات گویای آن است که تا پایان شهریور ماه سال جاری در ایران بیش از ۱۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار سیم‌کارت واگذار شده و ۷۸.۶ میلیون سیم‌کارت فعال وجود داشته است! این ارقام خاموش و بیصدا در گوش و ذهن هوشیار و فعالان حوزه کسب و کار فریاد می زنند که نرم افزار نیاز محوریت قرار گرفتن حوزه تله کام به خود گرفته است ما این نیاز را نزدیک به یک دهه پیش دریافت کردیم و مطابق آن محصولاتمان را تدریجی مهیای این تغییر نمودیم و به همین لحاظ همواره جزو برترین ها بوده ایم و مشتریان خود را افزایش و حفظ نموده ایم، سهم بازارمان کاملا با افزایش حجم بازار همسو و در برخی موارد بیشتر بوده است.

– نسخه های تحت وب
– نرم افزار ها در فضای ابری
– اپلیکیشن های حسابداری شخصی
– داشبورد های مدیریتی و …

اما در مورد اینترنت اشیاء یا همان IOT باید بگویم به نظرم این پدیده برای همیشه سبک زندگی افراد را تغییر خواهد داد و بحث‌هایی مانند هوش شبکه اهمیتی بسیار خواهد یافت به نظرم سال دو سال آینده را می‌توان سالهای ورود اینترنت اشیاء به رودخانه مواج IT ایران دانست. شاید در سالهایی نه چندان دور، استفاده کردن یا استفاده نکردن از ابزارهای دیجیتال و ورود یا عدم ورود به دنیای فن آوری، یک انتخاب بود. در حدی که سازمان بهداشت جهانی، آن را در فهرست مهارت های ده گانه زندگی نیاورده است در حالی که امروزه صحبت از سواد دیجیتال به میان آمده، کامپیوترها، دیگر الزاماً به آن شکل سنتی که ما می‌شناسیم (صفحه کلید و کیس و مانیتور)‌ نیستند. آنها در شمایل قطعات کوچک، میکروکنترلرها، تراشه‌های الکترونیکی و مودم‌ها، در خانه و ابزارهای زندگی و محیط ما جاسازی شده‌اند.
بر اساس پیش‌بینی موسسه‌ی گارتنر، در سال ۲۰۱۷ میلادی، حدود هشت میلیارد و چهارصد میلیون وسیله به اینترنت متصل بودند. عددی که نسبت به سال ۲۰۱۶، حدود ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
موسسه‌ی گارتنر پیش‌بینی می‌کند که Internet of Things در سال ۲۰۲۰، حدود ۲۰ میلیارد وسیله را پوشش دهد که تعدادش چندین برابر جمعیت کره زمین خواهد بود!
به زبان ساده‌تر اینترنت اشیاء ارتباط سنسورها و دستگاه‌های مختلف با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و کاربرانشان تعامل کنند. با این تعریف می توان گفت تعامل IT با حوزه اینترنت اشیاء ممکن است بوسیله وسایلی مانند ماشین لباسشویی و یخچال گرفته یا پوشاک و بسیاری از دستگاه‌هایی که اطراف ما را در بر گرفته‌اند، شرایط متفاوتی تجربه شود.

شهر هوشمند و پدیده هایی از این دست بسیار زود خودنمایی خواهند نمود.
فرآیند ارسال داده‌ها در فناوری اینترنت اشیاء نیازی به تعامل «انسان با انسان» یا «انسان با رایانه» نخواهد داشت و داده‌ها به صورت اتوماتیک و بر اساس تنظیمات انجام شده و در زمان‌های مشخص معمولاً به‌صورت دائم و یا لحظه‌ای ارسال می‌گردند. ظهور پدیده‌ی اینترنت اشیاء یکی از هزاران نتیجه‌ی گسترش اینترنت و البته توسعه‌ی فناوری‌های بیسیم (Wireless Technologies) و سامانه‌های میکرو-الکترومکانیکی (Micro-electromechanical Systems) است.

– با توجه به رشد زیرساختهای تجارت الکترونیک در کشور و توسعه تبادلات در این بستر چه برنامه ای برای ارائه نرم افزار های سازگار با فضای تجارت الکترونیکی در نظر گرفته اید ؟

پلتفرم‌ها میتوانند با لینک کردن کاربر، اپلیکیشن و ابزارهای تجزیه و تحلیل ارزش‌های زیادی ایجاد کنند.
پلتفرم تجارت الکترونیک باید دستگاه‌ها و سیستم های مختلف مالی و عملیاتی را به یکدیگر متصل کند، داده‌ها را گردآوری کند، هزاران فروشنده و ده‌ها استاندارد را مدیریت کند و باید بتواند میلیون‌ها دستگاهی را که میلیاردها پیام می‌فرستند مقیاس‌بندی کند. این پلتفرم برای ارزش‌آفرینی بیشتر، باید محاسبات شناختی، امنیت، حریم خصوصی و باقی موارد را نیز در بر بگیرد. با این سطح توانمندی و پیشرفت‌های حوزه فناوری‌های پشتیبان، پلتفرم محصولات ما ابزاری برای تحول کسب ‌وکارها خواهد بود بی‌شک تحولات جدیدی در راه خواهد بود.

در پایان این گفتار جا دارد به لزوم ایجاد زیر ساخت های توسعه اشاره نموده و ضرورت ایجاد بستر های حمایتی از جانب مسئولان جهت صادرات نرم افزار تاکید نمایم.
آرزو می کنم که همواره کشور عزیزمان ایران در تمامی حوزه ها سربلند، سرافراز و سرآمد باشد و این مهم یقیناً با تلاش و همت امثال من، شما و کارآفرینان رقم خواهد خورد.

انشالله در سال جدید هم فکر و همدل بر این باور باشیم که برای رسیدن به اهداف بلند مدت و تبدیل شدن به قطب صنعت آی تی در منطقه باید هوشمندانه تصمیم گیری و با صلابت عمل نماییم و بتوانیم با تولید خلاقانه و ارائه خدمات هوشمندانه در منطقه باعث سربلندی و رونق اقتصادی کشور عزیزمان شویم.

سال نو بر شما و تمامی ایرانیان مبارک باد

 

روزنامه عصر اقتصاد

روزنامه عصر اقتصاد

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی