برگزاری اولین همایش ملی IFRS

برگزاری اولین همایش ملی IFRS

اولین همایش ملی پیاده‌سازی IFRS ویژه بنگاه‌های کوچک و متوسط، بر اساس برنامه استراتژیک گروه شرکت‌های طرفه‌نگار و با هدف ایفای مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR)، طراحی شده، برگزار شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدمهدی واحدی دبیر اجرایی اولین دوره این همایش، ضمن تبریک روز جهانی حسابدار گفت: پس از دو دهه فعالیت در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و با تجربه تولید انواع نرم‌افزارهای تخصصی حسابداری، مالی و سازمانی از زمستان ۹۵ ایده «تولید محتوای تخصصی و بومی‌سازی استانداردهای بین‌المللی گزارشگری را برای شرکت‌های SME» دنبال کردیم و توانستیم  با جلب مشارکت اساتید و دانشگاهیان، گام اول را در قالب رویدادی علمی-دانشگاهی طراحی کنیم.

وی افزود: همایش برگزار شده در نهم آذرماه، اولین گام در راستای ایفای مسؤلیت اجتماعی برند طرفه‌نگار به حسابداران و جامعه تخصصی مالی است که با پیشنهادی برای محل برگزاری رویداد، به‌صورت مشترک با دانشگاه الزهرا(س) انجام شد.

محمدمهدی واحدی ادامه داد: برند «همایش پیاده‌سازی IFRS در SMEها» به نام گروه شرکت‌های طرفه‌نگار ثبت شده و طراحی این رویداد یکی از فرآیندهای بومی‌سازی استاندارد مذکور برای جامعه حسابداران در کشور است.

وی که دانش‌آموخته MBA با گرایش مالی است؛ با سپاس از همه استادان و سخنرانان اشاره کرد: آنچه در همایش مطرح شد، همچون بررسی الزامات و چالش‌های پیاده‌سازی، نقش نهادهای قانون‌گذار در بومی‌سازی IFRS برای بنگاه‌های کوچک اقتصادی، خلاهای قانونی مرتبط، ضرورت شفاف‌سازی مالی بنگاه‌های کوچک بر اساس این استاندارد، تاثیرگذاری پیاده‌سازی این استاندارد در روند توسعه تجارت جهانی شرکت‌ها، که به‌مدت یک‌سال در قالب رایزنی با سخنرانان زمینه‌سازی و با پیگیری دبیر علمی همایش، در مراسم ارایه شد.

واحدی بیان کرد ما به دنبال آن هستیم که با برگزاری کارگاه‌های عملی پیاده‌سازی استانداردهای بین‌المللی و رایزنی با بنیاد جهانی IFRS، صاحبان کسب‌وکار را در دومین دوره همایش دعوت کرده و هزینه-منفعت پیاده‌سازی و پرداختن به استاندارد مذکور را در بنگاه‌های کوچک بررسی کنیم.

برچسب ها : ::
نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی