در آستانه روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان

در آستانه روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان

گروه شرکت های طرفه نگار در دهمین سال حضور خود و پس از دریافت چندین تندیس طلایی پیاپی “تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان” ، در روز نهم اسفندماه به استقبال هفدهمین دوره همایش ملی “روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان” می رود .

تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان

تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان نشانی است که با محوریت سازمان حمایت مصرف­کنندگان و تولیدکنندگان به بنگاههای اقتصادی که حداقل استانداردهای لازم در حوزه مشتری مداری را داشته باشند اعطا می شود. این نشان  به عنوان یک علامت ثبت شده، از نظر ظاهری شامل ترازو، چرخ دنده و نقشه ایران بوده که هریک از این اجزا مفاهیمی  چون  صنعت، قانون و سطح و گستره این نشان را در بر می گیرد.

سازمان حمایت از مصرف­ کنندگان و تولیدکنندگان از سال 1380 ضمن ثبت روز 9 اسفند به عنوان روز ملي حمايت از حقوق مصرف­ كنندگان در تقويم رسمي كشور، تلاش نموده تا  بنگاههای اقتصادی که در شاخص های مرتبط با حقوق مصرف کنندگان (درچهار شاخص اصلی و زیر شاخص هایی) مانند قیمت ، کیفیت، خدمات قبل ، حین و پس از فروش و همچنین مشتری مداری، دارای تلاشها و اقدامات مناسبی بوده اند مورد تجلیل قرار دهد.

نشان رعایت حقوق مصرف کننده به سبب اهمیت آن  در مدت زمان اعتبار،  برای بنگاه اقتصادی مصونیتی ایجاد نمی کند و بنگاه بصورت مستمر مورد رصد و پایش قرار می گیرد. بنگاه اقتصادی اگر در زمان اعتبار نشان، مرتکب تخلفی در حوزه مرتبط با مصرف کنندگان و مشتری مداری شود بلافاصله گواهینامه یا تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان از اعتبار ساقط شده موضوع نیز از طریق مطبوعات و رسانه ها نیز اطلاع رسانی می شود و بنگاه ازدرج این نشان یا تبلیغ آن محروم می شود.

اهمیت تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان

به مصرف کنندگان کشور توصیه می شود در هنگام خرید کالا یا اخذ خدمات از بنگاه اقتصادی ،  نشان رعایت حقوق مصرف کنندگان را بعنوان یک شاخص مهم در ارزش گذاری کالا مد نظر قرار دهند؛ چرا که دارنده این کالا ضمن توجه به حقوق مصرف کننده،  قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان را بعنوان یک سند راهبردی در تولید محصول خود مورد توجه و احترام قرار داده است.

امسال نزدیک به هشتصد شرکت و بنگاه اقتصادی از جمله گروه شرکت های طرفه نگار درخواست ارزیابی و حضور در همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان را به سازمان حمایت ارجاع و طی پروسه بررسی چندماهه تعدادی از آنها به این رویداد راه یافته اند.

 

صفحه ویژه رویداد

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی