نکات کلیدی در ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق _ 2

نکات کلیدی در ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق _ 2

منبع : مارکتینگ اینسایدر گروپ
تاریخ تولید : چهارم ژانویه 2018 ، تاریخ بارگذاری 19 دیماه 1396

ادامه نکات…
4. ارائه پشتیبانی فوق العاده آنلاین
مصرف کنندگان شما باید بدانند که پس از خرید، در صورت نیاز، پشتیبانی خواهند داشت. گارانتی عیب یابی پس از خرید و مشاوره قبل از خرید، می تواند خریداران بالقوه را به مشتریان وفادار تبدیل کند.
جامع ترین و مفیدترین نوع پشتیبانی، یک چت زنده در طول هفت روز هفته و بصورت 24 ساعته است. اگر منابع لازم برای ارائه پشتیبانی 24 ساعته را ندارید می بایست خدماتی را برای کمک به مردم در ساعات کاری ارائه دهید.
پشتیبانی از تمام مراحل خرید را برای تشویق خریداران جدید برای اولین بار خرید و بازگشت مشتریان به ادامه خرید انجام دهید.
ویژگی های پشتیبانی مشتری در وب سایت خود را، چه یک خط تلفن باشد و یا یک درگاه گفتگو در صفحه اصلی قابل مشاهده نمایید . به طوری که خریداران از آن خدمات به راحتی آگاه شوند.

5. ارائه گزینه های پرداخت پول
هیچ فروشگاه اینترنتی بدون پرداخت نمی تواند وجود داشته باشد. شما می بایست طیف گسترده ای از گزینه های پرداخت محبوب برای مشتریان خود ایجاد نمایید تا آنها همیشه بتوانند به راحتی خرید نمایند. روش های پرداخت آنلاین را بررسی کنید و بهترین خدمات را انتخاب نمایید.
به فروشندگان اجازه دهید حساب کاربری خود را در فروشگاه شما ایجاد کنند و اطلاعات پرداخت خود را ذخیره کنند تا خریدهای آینده را به صورت یکپارچه انجام دهند.

6. تبلیغات در رسانه های اجتماعی
تبلیغات در رسانه های اجتماعی راهی قدرتمند برای ارتباط با تعداد زیادی از مشتریان بالقوه با راه های خلاق و جذاب است. از ابزارهایی مانند Google Analytics استفاده کنید تا بتوانید کانال های مورد نظر مشتریان خود را بیابید و تلاش های بازاریابی خود را بر روی این سیستم عامل ها متمرکز کنید. تبلیغات خود را از شبکه های بزرگ مانند فیس بوک و اینستاگرام شروع کنید.
از تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی برای پیگیری موفقیت تبلیغات خود و استراتژی های فرم در مورد چگونگی بهبود تبلیغات در آینده استفاده کنید.

7. یک وبلاگ مفید و تبلیغات SEO
داشتن یک وبلاگ فرصتی برای تولید ترافیک بیشتر است. پست هایی که حاوی کلمات کلیدی SEO هستند و حاوی اطلاعات مفیدی برای مصرف کنندگان هستند، احتمالا نتایج موتور جستجو را بالا می برند. پست های وبلاگ که رتبه خوبی دارند و افرادی را تشویق می کنند تا از سایت شما بازدید کنند، پله ای است به افرادی که از صفحات محصولتان بازدید می کنند و خرید را انجام می دهند.
وبلاگ همچنین یک رسانه برای ارتباط با مخاطبان در سطح عمیق است. مشاهده نحوه پاسخ مشتریان به محتوایی که تولید می کنید می تواند راهبردهای خود را برای دیدار با نیازها و خواسته های مشتریان مطلع سازد. پست های متخصصان در ارائه توصیه های تخصصی هر محصول ارزش خواندن وبلاگ شما را بالا می برد .
از ابزارهای جستجوگر برای اندازه گیری حجم جستجوی ماهانه و کلمات کلیدی استفاده کنید.

8. بازبینی محصول
نظرات و امتیازات محصولات شما فوق العاده قابل اعتماد هستند. خریداران آنلاین نمیتوانند شخصا به فروشگاه بیایند ، بنابراین آنها به بازخورد خریداران دیگر برای ارزیابی محصولات متکی هستند.
بررسی های فراوان ، بیشتر قانع کننده است. برای تشویق بازخورد بیشتر نگران نباشید. از مشتریان خود بخواهید پس از خرید یک محصول بررسی آن را در وبسایت شما بازگو کنند . مشتریانی که از محصول شما راضی هستند غالبا بازخوردی نخواهند داشت . چون همه چیز برای آنها خوب است . با یک یادآوری ملایم از آنها بخواهید تجربه مثبت خود را با دیگران به اشتراک بگذارند .
میانگین رتبه بندی و تعداد نظرات را در بالای صفحه هر محصول و در پایین آن محتوای بازبینی ها را به نمایش بگذارید.

…ادامه دارد

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی