نکات کلیدی در ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق _ 1

نکات کلیدی در ایجاد یک فروشگاه آنلاین موفق _ 1

منبع : مارکتینگ اینسایدر گروپ
تاریخ تولید : چهارم ژانویه 2018 ، تاریخ بارگذاری : هفدهم دیماه 96

بازارهای عمده، مانند آمازون و eBay، خط مشی هایی را سرلوحه کار خود قرار می دهند. از جمله این خطی مشی ها بازی های مختلف با فروشگاه آنلاین است . آنها کنترل کاملی بر تجربیات مشتریان خود دارند. بازاریابان با برجسته کردن وبسایت فروشگاه خود می توانند با مشتریان ارتباط مستقیم داشته و آنها را تشویق به خرید نمایند.
برای شروع جذب خریداران و حفظ مشتریان وفادار، در این مقاله راهنمایی های موثری برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین ارائه خواهدشد . این استراتژی ها توضیح می دهند که چگونه خریداران ، هر عنصر از فروشگاه آنلاین خود را تجربه می کنند و چگونه هر جنبه ای باید به منظور جذب خریداران و افزایش فروش به کار گرفته شود.
با پیروی از این استراتژی ها، فروشندگان می توانند از طریق فروشگاه آنلاین خود منافع مشتریان را هدف قرار دهند تا کسب و کارشان رونق بیشتری گیرد.

1. جذابیت در طراحی وب
اگر طراحی وب سایت شما زشت و ناهنجار باشد حتی اگر بهترین محصول و بهترین خدمات مشتری را در بالای آن درج کنید، حضور شما در تجارت آنلاین محکوم به نظر می رسد. بر اساس مطالعه موسسه Kissmetrics ، نودوسه درصد از خریداران با در نظر گرفتن ظاهر بصری وب سایت اقدام به خرید می نمایند.
برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین سودآور، می توانید هزینه کمی را به یک طراح وب پرداخت کنید یا خودتان آن را یاد بگیرید تا کد بسازید. در عوض، شما فقط می توانید قالب آماده را دریافت و آن را به نیازهای خود سفارشی کنید. خوشبختانه هزاران قالب بزرگ تجارت الکترونیک در وب توسط سایت هایی مانند TemplateMonster، TonyTemplates، Apollotheme و دیگران ارائه شده که طرح های دون متن زیبا دارند و آخرین روند طراحی وب را دنبال می کنند. عناصر طراحی باید بازدیدکنندگان را جذب کنند. از جمله استفاده از تصاویر کامل و جلوگیری از حواس پرتی خوانندگان با داشتن حداقل متن.

2. یک “درباره ما” ی جذاب
اگر یک بازدید کننده به صفحه «درباره ما» برسد، به این معنی است که او در حال حاضر به شما علاقه مند است و به شما فرصتی میدهد تا به او ثابت کنید که محصول شما بهترین است. چیزی که شما باید انجام دهید این است که به وضوح از آنچه هستید وآنچه انجام می دهید و از همه مهمتر آنچه به مشتریان ارائه می دهید ، تعریف کنید. همچنین همه گواهی نامه ها، دستاوردها و هر نوع مدرک اجتماعی مهمی که به دست آورده اید را به نمایش بگذارید. اطلاعات تماس شما باید روشن و آسان در سراسر وب سایت شما پیدا شود. صحفه “درباره ما” ی خود را با اطلاعات بیش از حد شلوغ نکنید. راجع به درج موارد زیر مطمئن شوید :
– تماس از طریق ایمیل
– نشانی کامل
– کانال های رسانه های اجتماعی
اطلاعات “تماس با ما” معمولا در پایین یک وب سایت قرار می گیرد .

3. درج نام شرکای دیگر
اکثر خریداران ، سختی درآوردن پول زیادی که یک شرکت کوچک به دست آورده را درک نمی کنند. شهرت خود را با نشان دادن اینکه کدام شرکت ها با شما کار می کنند، ایجاد کنید. لزوما نیازی به مقیاس کوکاکولا یا اپل نیست، حتی شرکت های کوچک می توانند درجه ای از اعتماد به شرکت شما را اضافه کنند. شرکت های شریک را در صفحه اصلی خود نشان دهید تا اعتبار خود را به بازدیدکنندگان سایت ثابت کنید.
اگر شما تعداد زیادی شریک دارید، همه آنها را به نمایش بگذارید. شرکای بیشتری که دارید، اعتماد به نفس بیشتری به شما در وب سایتتان می دهد.

4. ارائه پشتیبانی فوق العاده آنلاین
مصرف کنندگان شما باید بدانند که پس از خرید، در صورت نیاز، پشتیبانی خواهند داشت. گارانتی عیب یابی پس از خرید و مشاوره قبل از خرید، می تواند خریداران بالقوه را به مشتریان وفادار تبدیل کند.
جامع ترین و مفیدترین نوع پشتیبانی، یک چت زنده در طول هفت روز هفته و بصورت 24 ساعته است. اگر منابع لازم برای ارائه پشتیبانی 24 ساعته را ندارید می بایست خدماتی را برای کمک به مردم در ساعات کاری ارائه دهید.
پشتیبانی از تمام مراحل خرید را برای تشویق خریداران جدید برای اولین بار خرید و بازگشت مشتریان به ادامه خرید انجام دهید.
ویژگی های پشتیبانی مشتری در وب سایت خود را، چه یک خط تلفن باشد و یا یک درگاه گفتگو در صفحه اصلی قابل مشاهده نمایید . به طوری که خریداران از آن خدمات به راحتی آگاه شوند.

…ادامه دارد

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی