نبردی برای خودروهای بدون راننده

نبردی برای خودروهای بدون راننده

👈ورود خودروهای بدون راننده و مورد اعتماد را می‌توان آغازگر دوره‌ای از سفرهای شهری امن‌تر برای مردم در نظر گرفت. دوره‌ای با تصادف‌های کمتر و با وقت بیشتر برای انجام دادن کارهایشان، وقتی‌که پیش‌ازاین صرف خیره شدن به جاده‌ها می‌شد.

👈سفر کردن با خودروهای بدون راننده درنهایت به روندی معمول در شهرها تبدیل خواهد شد اما برخورد اخیر بین اوبر و آلفابت از شرکت‌های مادر گوگل، آینده استفاده از فناوری خودروهای بدون راننده در سفرهای شهری و بهره‌مندی شرکت‌ها از این فناوری را موردتردید قرار داده است.

👈وایمو، شرکت خودروهای خودران آلفابت، به دلیل تلاش برای دسترسی به اسرار تجاری و نقض حق ثبت اختراع از اوبر شکایت کرده است. نتیجه طرح دعوی برای مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها پیامدهای بزرگی به دنبال دارد. واقعاً پشت پرده این اختلاف چیست و چه شرکتی پیروز از دادگاه بیرون می‌آید؟ مشکل را می‌توان در چهار حرف خلاصه کرد: اوتو.

👈اوبر در اوت گذشته، از یک استارتاپ هفت‌ماهه به ارزش 680 میلیون دلار رونمایی کرد که مخصوص کامیون‌های خود گران بود و اوتو نام گرفته بود. این استارت آپ جوان توسط آنتونی لواندوفسکی از متخصصان پیشگام در شرکت ماشین‌های خودران آلفابت تأسیس شده بود. حالا وایمو در دادگاه ادعا کرده پیش از ماه فوریه و استعفای ناگهانی از پروژه آلفابت و تأسیس اوتو، لواندوفسکی 14 هزار سند اختصاصی را که به اوبر کمک کرده است تا تکنولوژی حسگر لیدار را تکرار کند، دزدیده است.

👈برنامه هر دو شرکت برای توسعه تکنولوژی خودکار تحت تأثیر نتیجه دادگاه قرار خواهد گرفت و ممکن است دادگاه در ماه اکتبر برگزار شود. آلفابت که از سال 2009 روی خودروهای بدون راننده کار می‌کند و به‌اصطلاح از رهبران در این زمینه است، اخیراً خودش را در رقابتی سخت با دیگر شرکت‌ها در این زمینه می‌بیند و اگر وایمو دادگاه آینده را ببرد، حرکت اوبر در به‌کارگیری این فناوری و پیشرفت درزمینهٔ خودروهای خودران، کند می‌شود. این طرح دعوی همین‌الان به توانایی اوبر برای جذب استعدادها و توسعه فناوری خودروهای خودران آسیب‌زده است چراکه در چشم‌انداز استفاده از این فنّاوری شک و تردیدهایی ایجادشده است. وایمو از قاضی دادگاه درخواست کرده تا زمانی که این مسئله حل‌نشده، اوبر را از استفاده از فنّاوری لیدار منع کند و انتظار می‌رود قاضی به‌زودی دراین‌باره تصمیم بگیرد.

http://www.tccim.ir/News/FullStory.aspx?nid=49425

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی