اقتصاد فین تک

اقتصاد فین تک

همگرایی فین‌تک‌ها و خدمات مالی
مؤسسه PWC، 2017
ترجمه: بازاریابی گروه شرکت‌های طرفه‌نگار
بررسی گزارش جهانی فین‌تک‌ها در ابتدای سال 2017 نشان می‌دهد بیش از 80 درصد کسب و کارهای مالی در موقعیت ریسک هستند و 88درصد از فعالان تجاری در این صنعت بر این باورند که با کاهش درآمد روبرو شده و در حال واگذاری موقعیت خود به نوآوران کسب و کار (فین‌تک‌ها) هستند. 30درصد از مؤسسات بزرگ مالی برروی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده و 82درصد این مؤسسات انتظار دارند در سه تا پنج‌سال آینده مشارکت و ادغام تجاری را تجربه کرده و بیاموزند. همچنین مؤسسات مالی درصدد هستند قابلیت‌های نوآورانه درون‌سازمانی خود را ارتقا دهند.
با مشاهده گزارش جهانی PWC، مسیر اصلی مؤسسات و شرکت‌های ارایه دهنده خدمات مالی، به سمت طبیعت نامنظم فین‌تک‌ها حرکت کرده و استقبال این مؤسسات از همکاری‌های تجاری، با هدف کارایی عملیاتی دقیق و پاسخ مناسب به نیازهای مشتریان برای خدمات نوآورانه صورت می‌گیرد.
گزارش نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌های فین‌تک با نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) در چهار سال گذشته، 41درصد افزایش یافته و در مجموع 40بیلیون دلار امریکا سرمایه تجمعی جذب شده است. این سرمایه، مربوط به شرکت‌های فعال در حوزه مالی و تکنولوژی است که برروی خدمات مالی متمرکز هستند. بدین ترتیب شرکت‌های پیشرو و نوآور فین‌تک، فضای رقابتی را دست‌خوش تغییر کرده و خط‌مشی‌های صنعت خدمات مالی را ترسیم می‌کنند.

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی