استراتژی های کلیدی برای ارتقای ارائه دهندگان کیف پول الکترونیکی

استراتژی های کلیدی برای ارتقای ارائه دهندگان کیف پول الکترونیکی

منبع : بیزنس اینسایدر
تاریخ تولید : 9 ژانویه 2018 ، تاریخ بارگذاری : بیستم دیماه 1396

متن پیش رو گزیده ای از یک گزارش تحقیقاتی از موسسه BI Intelligence، Business Insider خدمات پژوهش برتر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هوش مصنوعی است.
در ایالات متحده، استفاده از کیف پول تلفن همراه در حال گسترش فزاینده ای است. این سرویس به اکثر مشتریان توسط فروشنده گوشی های هوشمند مانند اپل ، اندروید یا سامسونگ ارائه می شود . اما آنها اغلب توسط شرکت های فن آوری دیگری مانند PayPal ، بانک ها و صادر کنندگان کارت، عمده فروشان و رستوران ها تکمیل می شوند.
با افزایش گزینه های خدمات ، انتظار می رود تعداد مصرف کنندگان رو به افزایش باشد . اگرچه هوش مصنوعی پیش بینی می کند که حجم پرداخت های موبایل در ایالات متحده در پنج سال آینده به پنج برابر می رسد ، اما کماکان بسیار پایین تر از حد انتظار است .
به همین ترتیب، به رغم عوامل موثر ، از جمله استفاده از تکنولوژی NFC و بهبود برنامه های انگیزشی برای تشویق مصرف کنندگان به پذیرش و تعامل، و تلاش ارائه دهندگان کیف پول هنوز این فناوری دارای مشکلات بسیار است . این مشکلات شامل عدم رضایت کامل مشتری از روش های پرداخت فعلی، خرید تکراری محدود و سردرگمی مصرف کننده ناشی از تقسیم بندی های مختلف این سرویس هاست . اما در این میان چند ارائه کننده مانند اپل ، استارباکس و سامسونگ پی از همتایان خود به مراتب بهتر عمل می کنند و با توسعه بهترین شیوه ها نتایج بهتری را کسب می کنند.
گزارش جدیدی از BI Intelligence نشان می دهد که چگونه حجم پرداخت های تلفن همراه در فروشگاه ها تا سال 2021 رشد خواهد کرد، چرا که انتظارات از گذشته بیشتر است و موارد موفقیت آمیز می تواند به دیگر بازیکنان در این عرصه آموزش دهد. این مقاله همچنین توصیه های عملی را ارائه می دهد که ارائه دهندگان کیف پول می توانند برای بهبود عملکرد خود و رقابت بهتر ازآنها استفاده کنند .
پرداخت های تلفن همراه در فروشگاه های ایالات متحده به طور پیوسته با نرخ رشد سالیانه 40٪ (CAGR) به میزان 128 میلیارد دلار در سال 2021 پیشرفت خواهد کرد. بانک ها، تجار و ارائه دهندگان فناوری می توانند هر کدام از برنامه های کاربردی بیشتری بهره مند شوند. این مبادی می بایست از استراتژی هایی که شرکت های پیشرو در این زمینه داشته اند ، از جمله حذف قطعه سازی ، بهبود خرید در سفر و ایجاد خرید تکراری برای پیشرفت خود استفاده نمایند.
ساختن لایه های چندگانه که باعث بالا رفتن ارزش کیف پول خواهد شد ، کلید پیشرفت است. اضافه کردن ارزش به تجربه کاربران و ایجاد کیف پول ساده برای تشویق به پذیرش و نگه داشتن مصرف کنندگان مهم است.

نظرات کاربران
فروشگاه آنلاین Shop.torfehnegar.ir
مشاوره فروش 021 22221142
پشتیبانی تلفنی 021 23067
درخواست پشتیبانی